4.8 C
Brno
Úterý, 28 března, 2023

Oživte svůj interiér rychle a levně

Vlivem pandemie jsme trávili v posledním období poměrně hodně času doma. Je proto zcela pochopitelné, že se některým z nás žádá změna. „Refresh“ interiéru se dá docílit, aniž jsme kupovali novou linku, případně volali malířů a museli následně tři dny uklízet. Zde je několik tipů na rychlé a efektivní oživení interiéru.

Rozhlédněte se po své domácnosti a zamyslete se, zda se v ní nenacházejí předměty, které vůbec nepoužíváte a zbytečně vám zabírají místo. Staré nevyužité křeslo, rotoped sloužící jako věšák nebo sbírka suvenýrů z roku 1990? Pryč s tím! Předměty, ke kterým nemáte již žádný cit (nemluvě o jejich praktickém využití), lze jen závan nostalgie, by měly uvolnit místo novým. Takže se nebojte a pusťte do úklidu, třídění a vyhazování. Možná to bude místy těžké, ale ve finále budete rádi za příval nové energie, která bude v prázdnější interiéru proudit doslova hmatatelně. A samozřejmě oceníte i více místa.

barevná obývací pokoj
Zdroj: shutterstock.com

přemístěte nábytek

Někdy stačí opravdu málo a velká změna je na světě. Zkuste otočit stůl, zaměnit jednu z kuchyňských židlí za úplně jinou, přemístit příborník, knihovnu či komodu na protější stěnu, povyněňovat nebo vynoviť květináče na parapetech. Fantazii se meze nekladou. Třeba jen zkoušet a kombinovat, dokud nebudete s výsledkem všichni spokojeni.

Zaměřte se na textilie

Právě s nimi se dá v interiéru čarovat nejjednodušší, protože ho dokáží expresně rychle oživit. Začněte polštáři na pohovce v obývacím pokoji, které převléknete do zcela jiných barev, klidně kontrastních s barvou pohovky. Vyzkoušejte vyměnit koberce v jednotlivých pokojích. Koupelna dostane rázem jiný cveng, když sladíte koberečky, ručníky, závěs a doplňky v jednom tónu. Rychlá změna v kuchyni? Chce to nový ubrus! Rovněž se můžete pohrát se závěsy, koupit novou látku a ušít si letní, svěžejší verzi. Pokud toužíte po refresh v ložnici, sáhněte po nových povlečení, které budou barevně či motivem diametrálně jiné, než ty, které používáte nyní. Přidejte pár dekoračních polštářů a vytvořte si z postele královskou lóži. Odvážnější mohou uvažovat nad přečalounění židlí, lavice či pohovky.

Více tipů naleznete v článku na webu vdobrom.sk.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality