6.5 C
Brno
Pátek, 7 dubna, 2023

Přistupte k rekonstrukci zděného komína včas

Jestliže máte nemovitost, která má komín a vy jej pravidelně využíváte, je velmi důležité udržovat jej v plně funkčním stavu a také pravidelně objednávat revizního technika, který vydá potvrzení o provozuschopném komínu. Komíny, respektive starostlivost o ně, rozhodně není dobré podceňovat. Pokud by došlo k neštěstí a vaše domácnost či cokoliv, co v nemovitosti sídlí, vyhořelo, pojistná událost by bez schválení revizního technika nebyla kryta.

Rekonstrukce staršího komína

Pokud je váš komín starší a pozorujete, že se mění jeho vlastnosti, jako například že je jeho tah špatný anebo propouští do místnosti kde ústí kouř, který se v ní dříve neobjevoval, bude nutná jeho rekonstrukce. Pro vložkování komínů budete moci vybrat ze více variant, přičemž nejčastěji využívané a dobře funkční jsou nerezové komínové systémy. Ty umožňují rekonstrukci různě vysokých komínových těles za pomoci stavebnicového systému, který umožňuje rychlou a snadnou montáž, kdy se jednotlivé komponenty zasouvají z vrchní části komína a dobře do sebe zapadají.

vložkování komínů je možné přistoupit také v případě, kdy potřebujete odvádět spaliny z nově pořízeného spotřebiče. Komínové vložky, které byly na starý spotřebič napojeny doposud, mohou mít jiný průměr než spotřebič nový. Komínové vložky stačí vyměnit a spotřebič je připraven k provozu.

Co když potřebujete komín nový

V případě, že jste se rozhodli pořídit si krbová kamna anebo nový spotřebič, ze kterého je nutné odvádět spaliny, budete potřebovat komín nový. Nerezové komíny v nabídce společnosti CIKO s.r.o. jsou interiérové i fasádní, dále svislý kouřovod, a nakonec šachtový systém COMPACT. Výhodou těchto komínů je, že pro jejich montáž není potřeba budovat nosný základ, tak jako je tomu u komínů zděných. Stačí je připevnit k omítce, fasádě či jiné konstrukci. Nerezové komíny mají dlouhou životnost a plně zastoupí funkci zděných.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality