4.8 C
Brno
Úterý, 28 března, 2023

Obnovujete svůj dům? Nezapomeňte na zateplení!

Rozhodli jste se pustit do obnovy svého domu? Chcete-li snížit své výdaje za energie, dům si zateplete s použitím expandovaného polystyrenu a nebudete to litovat.

Na obnovu rodinného domu si můžete zvolit bílý nebo šedý polystyren. Oba druhy mají velmi dobré tepelněizolační vlastnosti a oproti většině ostatních materiálů iv reálných vlhkostních podmínkách na domě.

Minimální dodatečné zatížení fasády

Expandovaný polystyren (EPS) má nízkou hmotnost, proto je ideální na obnovu rodinných domů, kde se vyžaduje minimální dodatečné zatížení obvodové konstrukce domu nebo střechy. Přestože ho tvoří z 98% vzduch, jde o velmi pevný a odolný materiál. Jeho nízkou hmotnost oceňují i ​​realizátoři – manipulace s polystyrenem a jeho instalace je jednoduchá. Navíc se dá velmi dobře recyklovat.

Expandovaný polystyren na domě
Expandovaný polystyrén minimálně zatěžuje obvodovou konstrukci domu i střechy. Zdroj: Baloncici / shutterstock.com

Plísně nemají šanci

Pokud máte v domě problém s plísněmi, kvalitní vnější zateplení s použitím EPS vám s tím pomůže. Vlhnutí zdiva vzniká v důsledku rozdílu teplot mezi vnějším a vnitřním prostředím. Na místech, kde teplota povrchu klesne pod teplotu rosného bodu, dochází ke kondenzaci. Zateplením obvodového pláště se rosný bod, při dostatečné tloušťce izolace, přesune z povrchu konstrukce v interiéru do nitra konstrukce. Zvýší se vnitřní povrchová teplota obvodové stěny, čímž se zabrání zvýšení její vlhkosti a následnému vzniku plísní.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality