2.1 C
Brno
Středa, 25 ledna, 2023

Akumulátorové zahradní nářadí? Jiné už chtít nebudete

Možná si řeknete, trochu troufalý nadpis. Faktem však je, že akumulátorové, jinak také bateriové či jednoduše aku zahradní nářadí zažívá přímo neskutečný boom. Velká poptávka a neustále rostoucí nabídka zároveň tlačí jejich ceny stále níže. Díky tomu se tito praktičtí pomocníci stávají dostupnějšími pro stále větší skupinu zákazníků. Jaké jsou tedy výhody akumulátorového zahradního nářadí?

Pokud již nějaké to akumulátorové zahradní nářadí doma máte, pravděpodobně nám dáte za pravdu, že se na každý nový kousek těšíte jako děti na novou hračku. Vůbec se tomu nedivíme, mluvíme totiž z vlastní zkušenosti.

Když práce v zahradě skutečně baví

Každý majitel rodinného domu, chaty či zahrady ví, jak náročné je starat se o trávník, stromky, keře či záhony s květinami. Abyste byli s výsledkem spokojeni, chce to pořádnou dávku trpělivosti a námahy. Pokud však máte ty správné pomocníky, do vaší zahrady chodíte rádi nejen odpočívat, ale i pracovat. To, co vám vadí na elektrickém či benzínového zahradním nářadí, toho se z velké části zbavíte koupí bateriového nářadí.

Výhody akumulátorového zahradního nářadí vás přesvědčí

Podívejme se tedy, proč zájem o bateriové nářadí neustále stoupá:

je praktické – je lehčí než nářadí se spalovacím motorem a podstatně snadněji ovladatelné než elektrické nářadí s kabelem. Asi nejvíce bezdrátovou výhodu oceníte při aku sekaček a křovinořezů.
je tiché – bateriové nářadí je srovnatelně tiché jako elektrické a podstatně tišší než benzinové
je bezpečné – není připojeno k elektrické síti, nehrozí tak zásah elektrickým proudem ani požár neopatrnou manipulací benzínem.
je téměř bezúdržbové – nepotřebuje oleje, výměnu svíček ani nic podobné
Jedna baterie pro všechno

Další výhodou je možnost napojení více druhů nářadí na jednu a tutéž baterii. Co to znamená pro vás jako uživatele?

ušetříte na bateriích – nemusíte totiž ke každému novému zahradnímu nářadí kupovat i baterii
snadněji skladovatelné – nepotřebujete samostatnou skříňku v dílně jen na různé nabíječky a různé baterie, stačí vám jedna nabíječka a jedna či dvě stejné baterie
Abyste však tuto výhodu mohli využít naplno, do budoucna je třeba myslet již při koupi prvního nářadí. Pokud máte například vyhlédnutou určitou aku sekačku na trávu, ještě před jejím koupí si zjistěte, jaké další nářadí je možné na daný typ baterie napojit. Čím více produktů je kompatibilních s daným modelem baterie, tím větší možnosti se vám otevírají.

Nevýhody aku zahradního nářadí? minimálně

Ještě před pár lety bychom mohli mezi nevýhody akumulátorového nářadí, snad jen s výjimkou aku vrtaček či uťahovačiek, zařadit i cenu. Výrobci však velmi rychle pochopili perspektivu baterií a tak rostoucí poptávku po akumulátorovém zahradním nářadí jde ruku v ruce s jeho velmi rychle rostoucí nabídkou a tím i klesající cenou. Vlastně, abychom byli přesnější, s rozšiřujícími se cenovými úrovněmi. Na trhu najdete velmi levné, dražší i drahé zařízení. Vy tak máte možnost výběru. Abyste však nebyly zklamáni, doporučujeme vsadit na ověřené značky a prověřit si produkty odbornými recenzemi, případně zkušenostmi zákazníků.

Vraťme se ale k nevýhodám. Jedinou, která stojí za zmínku, by mohla být výdrž baterie. Každá má omezenou kapacitu a proto je velmi důležité pečlivě si přečíst, případně si nechat poradit, jaká baterie je vhodná konkrétně pro vás a vaše potřeby. Logicky, jinou baterii potřebujete do sekačky, se kterou sečete jednou za týden trávník o rozloze 100 m2 a jinou pro pozemek o rozloze 1 000 m2.

Tuto „nevýhodu však“ víte elegantně vyřešit jednak koupí baterie s vysokou kapacitou, jednak pořízením si ještě jedné, rezervní, baterie. Je třeba si totiž uvědomit, že nabití baterie není tak rychlé jako dolití benzínu a v závislosti na kapacitě může trvat od několika minut po několik hodin. Ještě se patří dodat, že existují i ​​vysokorychlostní nabíječky, podobně jako při mobilním telefonu či elektromobilu. Cena takové je přirozeně o něco vyšší, ale určitě se nad ní vyplatí přemýšlet. Obzvlášť pokud své akumulátorové nářadí budete využívat často.

Věřte však, že na „nevýhody“ spojené s baterií si dokážete velmi rychle zvyknout. A pak určitě bude i ve vašem případě platit to, co jsme uvedli v nadpisu: „Jiné než akumulátorové zahradní nářadí už nebudete chtít.“

Aku nářadí jako dárek? Skvělý tip!

V předchozích částech jsme uvedli řadu výhod bateriového zahradního nářadí. Jednu jsme si ale nechali na závěr. A sice, že koupí prvního takového nářadí můžete mít po problému s dárky. A to klidně i na několik let dopředu. Jak jsme psali výše, na jeden druh baterie totiž můžete napojit množství různého zahradního aku nářadí. Pokud proto budete přemýšlet strategicky, obzvlášť si dejte záležet na výběru prvního zařízení, baterie a také značky. Zjistěte si, jaké možnosti daný modelovou řadu nabízí.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality